Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski poucza Kosciół w „Superstacji”

Obejrzałem wczoraj w telewizji „Superstacja” fragmenty rozmowy Elizy Michalik z ks. Tadeuszem  Isakowiczem Zalewskim.

Ks. Zalewski opowiadał się za zniesieniem celibatu, krytykował Kościół za „tajność” pracy Komisji Majątkowej i za bak lustracji. W istocie recenzował postępowanie biskupów i Papieża i wszystkich, w tym Papieża, pouczał.

Uświadomiłem sobie, że robił to ktoś, kto jest księdzem katolickim.

Uświadomiłem sobie, że dokonywał tego w momencie, gdy następuje bezprecedensowy atak na Kościół, ze wszystkich stron, w momencie, gdy Palikot wzywa Polaków do opuszczania Kościoła, gdy najwięksi wrogowie krzyczą o tym jak „patologiczny” jest celibat.

Uświadomiłem sobie, że dokonywał tego w stacji telewizyjnej, która nie kryje swojej wrogości wobec Kościoła.

W trakcie rozmowy Elizy Michalik  (luteranka, która prawie codziennie wyśmiewa się w telewizji z Kościoła, jego reprezentantów, jego nauki, w której wypowiedziach często pojawiają się bluźnierstwa) starała się, dopowiadając wypowiedzi Księdza, przedstawić Kościół katolicki w Polsce w jak najgorszym świetle.

Warto wspomnieć, że wielokrotnie oskarżana była o plagiat (chodziło o jej artykuły)

Warto też wspomnieć, że swoją karierę zaczynała w „Gazecie Polskiej” (w której dziś stale publikuje ks. Zalewski)  i Wraz z Tomaszem Sakowiczem była współautorką książki Układ o powiązaniach SLD  z Samoobroną.

Oto fragment poświęconego jej materiału, który ukazał się w 2009 r. na portalu „niepoprawni.pl”: „Po tej kompromitacji (chodzi o plagiaty – dop. S. K.) )Eliza Michalik znalazła schronienie w tv Super Stacja tworze ubecko-komunistycznym i prowadzi tam min. program Gilotyna razem z pracownikiem Gazety Wyborczej Marcinem Wojciechowskim. Zarówno Pani Eliza jak i pan Marcin nie przebierają tam w słowach a i też wykazują cechy charakterystyczne dla osobników z ADHD. Oczywiście ich tematem dyżurnym można powiedzieć jest ośmieszenie Pana Prezydenta(oczywiście chodzi o Lecha Kaczyńskiego), wykpienie PiSu, Kościoła, ojca Rydzyka, słuchających Radia Maryja – to są tematy kpin dla Elizy Michalik i jej kumpla współprowadzącego. Za to są oni niepokonani póki co w całowaniu stópek Tuskowi i biciu czołem przed Platformą Obywatelską”( http://ns1.niepoprawni.pl/blog/425/co-soba-reprezentuje-malzonek-elizy-michalik).

I takiej osobie w takiej stacji Ksiądz uskarża się na Kościół, mówi o kłopotach kapłanów „ z życiem seksualnym”, opowiada o kapłanach agentach itd.

Warto to zapamiętać. Nie ma co komentować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty Stanisława Krajskiego i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski poucza Kosciół w „Superstacji”

 1. lakonto pisze:

  Czyżby ksiądz katolicki miał pouczać jedynie „zbłąkane owieczki”, a w stosunku do hierarchii ma siedzieć cicho i słuchać ?!
  Głoszenie „słowa bożego” i „nawracanie” na „właściwą” drogę jest obowiązkiem każdego kapłana, także wobec „brata w kapłaństwie”, a więc i biskupów. A może oni są nieomylni, względnie…wolno im więcej ??
  Abstrahując od bajek i głupot głoszonych przez KK, jeśli już należy się do tej sekty, to należy postępować według „nauk” jej duchowego założyciela, a nie według tych, którzy na przestrzeni wieków Jego naukę wypaczyli i ośmieszyli.

  • To nie jest takie proste. Jeśli będziemy atakować wprost i publicznie biskupów możemy wylać dziecko z kąpielą i zaszkodzić Kościołowi. To przecież sam Chrystus ustanowił hierarchię i papieża, któremu ona podlega.

   Stanisław Krajski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s