Dopowiedzenie do tekstu Stanisława Krajskiego „Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski poucza Kościół w Superstacji”

Bardzo dziwne jest ostatnio postępowanie ks. T. Isakowicza-Zalewskiego. Z jednej strony współpracuje z Gazetą Polską, która stara się robić wrażenie prawicowej i być w porządku w stosunku do Kościoła, z drugiej czasami w swoich wypowiedziach występuje jak wróg Kościoła. Starczy wspomnieć o głośnej książce Chodzi mi tylko o prawdę, w której ks. Isakowicz-Zaleski bardzo nieładnie rzuca różne insynuacje pod adresem Kościoła hierarchicznego. Książka ta ma fragmenty wyraźnie antykościelne.

Nie słyszałam wypowiedzi, do której odniósł się w swojej wypowiedzi S. Krajski. Chcę jednak dopowiedzieć tylko jedno. Księdzu nie godzi się występować w żadnej stacji (telewizyjnej czy radiowej) wrogiej Kościołowi. Nie godzi się pisać w antykatolickich pismach czy gazetach. Jeśli ksiądz jednak w takich mediach występuje – traci swój autorytet.

Być może redaktor T. Sakiewicz, naczelny Gazety Polskiej, który tak chętnie siedzi w pierwszej ławce na mszy „trydenckiej”, powinien się zastanowić czy jego Gazeta jest dalej przychylna Kościołowi. A może chodzi tu o ten „kościół”, o którym z zapałem mówił swego czasu Tomasz Terlikowski, współautor wywiadu-rzeki z ks. Isakowiczem-Zaleskim, czyli wspomniana powyżej książkę Chodzi mi tylko o prawdę ?  To właśnie T. Terlikowski lansował skompromitowane w Niemczech (i w całym Kościele) hasło „my jesteśmy kościołem”. On chciał, by świeccy decydowali jaki ma być Kościół. Czyżby ks. Isakowicz-Zaleski się podłączył do tego antykatolickiego ruchu?

Maria Kominek OPs

24.05.2012

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teksty Marii Kominek OPs. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dopowiedzenie do tekstu Stanisława Krajskiego „Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski poucza Kościół w Superstacji”

  1. Wojtek pisze:

    Gazeta Polska jest polska tylko z nazwy. Dawno przestałem to czytać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s