Druga niezgodna z nauką Kościoła wypowiedź prezydenta Komorowskiego

Ci, którzy z oburzeniem zareagowali na wypowiedź prezydenta Komorowskiego podczas spotkania w Gnieźnie z uczestnikami ruchu Tertio Milennio, skupili swoja uwagę na zanegowaniu przez niego istnienia prawa Bożego.

Warto też jednak skomentować jego następujące słowa, które również tam padły, odnoszące się do relacji państwo Kosciół: „Ja uważam, że dzisiaj trzeba dopilnować ściśle zasady, która służy i państwu polskiemu, i Kościołowi, a nawet wszystkim Kościołom w Polsce, zasady ścisłego rozdziału między państwem a Kościołem, byle był to rozdział przyjazny a nie wrogi” ( cytat za: http://wpolityce.pl/)

Niech za komentarz posłuży tu następujący fragment „Katechizmu” kard. Gasparriego (którego część I ukaże się w poniedziałek nakładem Wydawnictwa św. Tomasza z Akwinu): „Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, jest czym innym od państwa; nie ma jednak rozdziału Kościoła od państwa, ani też być nie może państwo słusznie urządzone na zasadzie rozdziału od Kościoła”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kościół, Prezydent Komorowski, Teksty Stanisława Krajskiego. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s