W jaki sposób można uratować Polskę?

Polska jest w sytuacji tragicznej, porównywalnej do tej, która miała miejsce w XIX w. W znacznej mierze jesteśmy znowu pod zaborami.

Poza tym struktury państwa są zinfiltrowane i w znacznej mierze opanowane przez różne niepolskie i zagraniczne siły. W tych strukturach roi się od różnego typu mafii, agentów, kretów itp.

Rzutuje to na wszystkie sfery.

Polska jest kolonializowana i w wielu perspektywach przybiera postać kolonii podobnej tym afrykańskim. W znacznej mierze dotyczy to szkolnictwa wszystkich stopni, a to będzie rzutować na naszą przyszłość.

Gospodarka polska jest w obcych rękach i pracuje nie na rzecz Polski.

Polacy zaczynają być przede wszystkim słabo opłacanymi najemnymi pracownikami.

Polskie społeczeństwo nie chce wielkich zmian. Jego świadomość jest opanowana przez powstałą w latach sześćdziesiątych XX w. będącą efektem sowietyzacji filozofię „małej stabilizacji”, filozofię dobrze traktowanego niewolnika, który ma jakiś podstawowy „dobrobyt”.
Sytuacja ta może się zmienić tylko w wyniku wielkich zmian, które będą możliwe po serii wstrząsów zmieniających świadomość społeczną (np. drastyczny kryzys) i przede wszystkim po upadku przynajmniej niektórych zaborców (przede wszystkim Unii Europejskiej)

Wielkie zmiany to całkowite odrzucenie aktualnego politycznego i gospodarczego ustroju. Budowa od podstaw, nowego państwa i nowej gospodarki oraz tzw. opcja zerowa – usunięcie ze struktur państwa dosłownie wszystkich tych, którzy je dzisiaj tworzą i nim zarządzają.

Od kilku lat przymierzam się do książki pt. „Przyszły ustrój Polski” i piszę jej fragmenty. Mam nadzieję, że skończę ją po wakacjach.

Na tym blogu będę prezentował teksty, z których ona się wyłoni.

Potrzebna nam dyskusja na temat – jak wyglądać powinna Polska naszych marzeń. Jeżeli nie będziemy mieli tej wizji kolejne szanse, które da nam Bóg i historia zostaną zmarnowane.

Jestem głęboko przekonany, że takie szanse pojawią się niedługo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualny stan Polski, Polska, Przyszły ustrój Polski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s