Skandal w diecezji warszawsko praskiej – część V – wiadomości z ostatniej chwili – rozmawiałem ze świadkami wydarzenia.

Nawiązałem kontakt ze świadkami tego wydarzenia. Od jutra zacznę nagrywać ich zeznania. Maile, które pisał do mnie ks. X zawierają, mówiąc delikatnie, znacznie nieścisłości.

To prawda, że Komunię Świętą udzielono wreszcie tym Paniom, ale udzielił im jej ks. Proboszcz po jakimś czasie, gdy ks. Kraiński stanowczo odmówił im udzielenia.

Żadna z Pań nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek „grupą oławską”. Natomiast jak zeznają przesłuchiwał je ks. Kraiński zadając każdej pytanie: „co Pani wie o Oławie”. Jedna z nich odpowiedziała, że nie wie nic, druga powiedziała, że wiele lat temu była raz w Oławie.

W tym kontekście zdanie napisane przez ks. X – („Rozmawialiśmy w Kurii z tą dziewczynką – zasługuje na zupełnie inne środowisko do wzrastania w wierze”) jest wielce obraźliwe, pozbawione szacunku, dla osób, które przyszły do Kurii.

Po zdarzeniu odmówienia udzielenia Komunii Świętej przez ks. Kraińskiego nastąpiło w parafii kilka skandalicznych wydarzeń, ale o tym opowiedzą już sami świadkowie (jutro i w kolejnych dniach), tak jak zresztą opowiedzą dokładnie o przebiegu całego zajścia, w ramach którego zostało dotkniętych wiele innych osób.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunia Świeta na kolanach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Skandal w diecezji warszawsko praskiej – część V – wiadomości z ostatniej chwili – rozmawiałem ze świadkami wydarzenia.

  1. Pingback: wyszperane 26/06/13

  2. Pingback: Wyszperane 26/06/13 | Arka Noego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s