Aldona Trawińska, To wspaniała książka – recenzja książki o. Piotra Andrukiewicza pt. „Bo do radości jesteśmy stworzeni”

UśmiechniętyKsiążkę tę przeczytałam w jeden wieczór (i pół nocy). Nie mogłam się od niej oderwać. To wspaniałe świadectwo i dokument opisujący ważny fragment historii najnowszej Polski – historii Radia Maryja.

To świadectwo kapłana kochającego Boga, Kościół i Polskę, kapłana, który stara się odczytać wolę Boża i podążać tam, gdzie Bóg go kieruje, który stara się wypełniać swoje kapłaństwo i życie tymi treściami, które powinny je wypełniać.

To dokument dotyczący powstania, rozwoju i ostatnich 18 lat funkcjonowania Radia Maryja, w którym znajdujemy wiele informacji, które dotąd nie docierały do opinii publicznej, dzięki któremu możemy zrozumieć wiele spraw i wielu ludzi.

To również dowód na to, że owocem chrześcijaństwa, owocem chrześcijańskiej miłości do Boga i człowieka jest wielka radość, radość, która powinna przepełniać życie każdego z nas i powodować, że będzie ono czymś pięknym.

Ojciec Andrukiewicz prowadzi nas w książce przez swoje życie u dzieje Radia Maryja ukazując nam ważne pespektywy i płaszczyzny, których ja osobiście często nie dostrzegałam lub nie rejestrowałam do końca.

Dziękuję Ci Ojcze Piotrze!

Ten wpis został opublikowany w kategorii O. Piotr Andrukiewicz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s