Rozmiar rabunku (jeden z rozdziałów książki Stanisława Krajskiego pt. „Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu”)

Na początek przytoczmy, tak dla pełnego uświadomienia sobie o czym mówimy, fragment materiału pt. „Kreacja pieniądza przez kredyt – kradzież doskonała…”, który można znaleźć na portalu „Salon24”: „Ta tajemniczość, mglistość i stopień skomplikowania tego procederu są celowe – bo gdy go za chwilę rozpracujemy i obnażymy – to okaże się, że to zwykłe oszustwo, wyłudzenie i kradzież o niewyobrażalnej, globalnej skali, którego ofiarami jesteśmy wszyscy (poza bankierami oczywiście) – czyli całe społeczeństwo – niezależnie od tego czy braliśmy kredyt czy nie” (patrz: http://free.dom.salon24.pl/477288,kreacja-pieniadza-przez-kredyt-kradziez-doskonala).
Pusty pieniądz wciąż się w Polsce mnoży na wiele innych sposób. Opisujemy to szczegółowo w następnej książce pt. Masoneria polska 2014”. Przypływa, między innymi, szerokim strumieniem z zagranicy. „Polskie” banki, po wyczerpaniu możliwości kreacji pieniądza w oparciu o depozyty klientów, pożyczają bowiem puste pieniądze z zagranicy. Często nie są to w istocie nawet pożyczki. Po prostu zagraniczny bank „matka” przekazuje „pieniądze” bankowi „córce”.
Banki pożyczają też pieniądze z Narodowego Banku Polskiego. On udziela im kredytu na niski procent. One udzielają w oparciu o ten kredyt wysokooprocentowane kredyty swoim klientom. Państwo polskie nie może brać pieniędzy z NBP. Takie przepisy obowiązują w Polsce. Zaciąga kredyty w bankach. One udzielają mu ich w oparciu o kolejne kredyty zaciągnięte w NBP.

Więcej

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Polska i masoneria". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s