Powstały dwa nowe tygodniki „prawicowe”

Pierwszy to tygodnik „ABC”. Wydaje go Fratria. Jest to zatem kolejne medium Holdingu SKOK będącego swoistą „czapką” SKOK-ów. Władzę nad Holdingiem SKOK ma założyciel SKOK-ów i senator PiS Grzegorz Bierecki, jeden z najlepiej zarabiających Polaków (samych oszczędności w gotówce, jak to wynika z jego senatorskiego zeznania, ma ponad 18 mln. złotych). Lewicowe media twierdzą, że zmierza on do przejęcia władzy w PiS. Sam Bierecki temu zaprzecza. Bierecki jest obecnie przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych, która ma siedzibę w USA. Organizacja ta, o czym warto wspomnieć, jest zasilana finansowo przez Fundację Billa Gatesa, która większość swoich pieniędzy przeznacza na upowszechnianie aborcji. Gates związany jest z Rockefellerami i uczestniczył w spotkaniach Klubu Bilderberg. Szefowa jego fundacji Sylwia Mathews Burwell należy do Rady Dyrektorów jednej z najbardziej znaczących światowych organizacji masońskich – CRF (Rady Stosunków Zagranicznych).
Skąd wiadomo, że „ABC” należy do Holdingu SKOK?

Jej wydawca firma Fratria Sp. z o. o. wydaje tygodnik „W Sieci” i miesięcznik „Fronda”oraz jest właścicielem portali internetowych: Wpolityce.pl, Wnas.pl, Wgospodarce.pl. Udziałowcami spółki są Apella Spółka Akcyjna (9400 udziałów o łącznej wartości 940 tys. zł) oraz Michał Karnowski (2750 udziałów o łącznej wartości 275 tys. zł). Apella posiada zatem prawie 70% udziałów Fratrii. Apella Spółka Akcyjna powstała z połączenia Firmy Apella i Media SKOK. Na portalu wirtualnemedia.pl czytamy: „Wcześniej Media SKOK była agencją reklamową obsługującą m.in. firmy z systemu SKOK. Przygotowywała chociażby reklamy SKOK-ów i Kas Stefczyka z udziałem Artura Żmijewskiego. Natomiast Apella została powołana przez Media SKOK do realizacji projektów wydawniczych”.
Ostatnio dyrektorem biura we Fratrii został Karol Skorupski, były dyrektor sprzedaży w Ringier Axel Springer Polska – niemieckiego wydawcy „Faktu”, również, w swoim czasie, dyrektor sprzedaży Allegro i GG Network. Jego zastępcą został Marcin Ośmiałowski, były dyrektor ds. klientów strategicznych i agencyjnych w biurze reklamy prasy codziennej Ringier Axel Springer Polska.
Drugie „prawicowe”. pismo to „Od A do Z” (ciekawe jest podobieństwo tytułów). Jego wydawcą jest Ringier Axel Springer Polska. Pismo deklaruje się jako „pismo dla odbiorców o konserwatywnych poglądach”.

Komentatorzy twierdzą, że to pismo powstało w reakcji na powstanie tygodnika „ABC”.

Oba tygodniki będą ukazywać się w środę.

Czy to tylko zemsta za przejście Skorupskiego i Ośmiałowskiego do Fratrii czy może prawie otwarta już walka na terenie mediów pomiędzy masonerią rytu francuskiego i szkockiego?

Trzeba będzie tę sprawę wziąć pod lupę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bieżąca polityka, masoneria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s