Ks. Arcybiskup Dzięga, Odnowa w Duchu Świętym i neokatechumenat

Gdy otworzymy stronę internetową Seminarium Duchownego w Szczecinie dowiemy się z niej, że w seminarium tym działa Odnowa W Duchu Świętym i o tym ruchu jest obszerna informacja (za:. http://seminarium.zp.pl/odnowa-w-duchu-swietym.html)

W jej ramach czytamy, między innymi: „Nasza klerycka wspólnota jest co prawda niewielka, gdyż liczy sobie około 10 osób. Siłą niej jednak jest moc Pana Boga wyrażona przez Parakleta. Spotkania odbywają się systematycznie w każdy czwartek. Łączy nas głównie chęć wspólnej modlitwy, pragnienie pozostania wiernym świadkiem Boga, która powinna wyrażać się w postawie służebnej. Ku temu mają także sprzyjać liczne charyzmaty. Można je otrzymać na mocy samego Ducha Świętego, który rozdziela je według swego upodobania tzw. Wylanie w Duchu Świętym”.

Gdy zajrzymy na stronę internetową KAI znajdziemy tam następującą informację: „Wystarczy otworzyć końcówkę Ewangelii i usłyszeć to posłanie Jezusa, czytać Dzieje Apostolskie i zobaczyć pierwszych świadków, którzy ciągle byli na zewnątrz, zanurzeni w pewnym sensie w obcym dla nas świecie i przepowiadający Ewangelię. Wydaje mi się, że Kościół jest dziś do tego wezwany – dodaje ks. Piotr Gałas, rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie i członek wspólnoty neokatechumenalnej, która przygotowuje akcję” (za: http://system.ekai.pl/kair/?pokaz_wszystkie=&screen=depesze&_tw_DepeszeKlientaTable_0__search_id_diecezji=33&.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kościół. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s