Nocne Wilki czyli spisek przeciwko Polsce

Rosjanie zaplanowali sobie wyraźnie prowokację, która miała doprowadzić do zaostrzenia stosunków pomiędzy Rosją a Polską, a zarazem miała być dowodem, przynajmniej dla społeczeństwa rosyjskiego na złą wolę i „zoologiczna” wrogość Polski wobec Rosji, Rosjan i ich wartości i świętości.

Polski rząd, opozycja parlamentarna i podlegające jednym albo drugim media mogły w interesie Polski nie dać się sprowokować.

Co by się wtedy działo. Nikt nie biłby piany i nikt nie poświęcał żadnej uwagi Nocnym Wilkom. Sprawy by nie było. Po ich wjeździe na teren Polski najwyżej monitorowano by ich w taki sposób, by uniemożliwiło to jakaś inną prowokację.

A tak z małej kropli zrobiono wielki deszcz i to tylko w interesie Rosji.

Można zadać pytanie: co w sprawie Nocnych Wilków robili rosyjscy agenci wpływu w Polsce, ci zagnieżdżeni w strukturach partyjnych, państwowych i w mediach?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista: robili wszystko, by wokół Nocnych Wilków było jak najwięcej wrzawy i żeby nie wpuszczono ich do Polski.

I jak tu teraz odróżnić rosyjskiego agenta wpływu od różnych naiwniaków, politycznie niedojrzałych, nie widzących niczego poza czubkiem swojego nosa czy skrajnie nierozsądnych.

A może jednak jest to spisek i manipulacja. Może interesy polskiego rządu i polskiej opozycji parlamentarnej są dokładnie tożsame z interesami władz rosyjskich i nastąpiła tu konsekwentna i przykładna współpraca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bieżąca polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s