Kim jest Jürgen Roth?

Je4go nazwisko stało się znane w Polsce za sprawą książki o „katastrofie” w Smoleńsku, w której pojawiło się twierdzenie oparte na przeciekach z niemieckich służb specjalnych, ze to był zamach. Rotha zaczęły gościć czołowe „prawicowe” pisma typu „W Sieci”.

Na stronie internetowej „Polityki” można przeczytać: „Polska prawica ma nowego bohatera. Niemiecki pisarz i dziennikarz Jürgen Roth opublikował właśnie w Niemczech książkę „Tajne akta S.” o katastrofie smoleńskiej, przekonując w niej, że pod Smoleńskiem mogło dojść do zamachu”

Materiał w „Polityce” poświecony jest podważaniu wiarygodności niemieckiego dziennikarza. Nie ma w nim mowy o tym jakie ma poglądy (por. http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1616301,1,kim-jest-jrgen-roth-niemiecki-dziennikarz-autor-ksiazki-o-katastrofie-smolenskiej.read)

W podobnym tonie utrzymane są inne materiały dotyczące Rotha pojawiające się w tzw. oficjalnych mediach.

Zapoznałem się z poprzednia książką Rotha pt. „Cichy pucz. Zawłaszczanie Europy przez niejawne elity gospodarczo-polityczne”.

Z książki tej jednoznacznie wynika, że Roth to skrajny, bałamucący swoich czytelników, lewak.
Ujawnia on znaczną część prawdy o tym, co dziej się dziś w Europie. Pisze o Klubie Bilderberg, Komisji Trójstronnej, Banku Światowym i innych masońskich organizacjach, ale o masonerii nie wspomina a ni słowem. Spisek ma jego zdaniem miejsce, ale jest to spisek wielkich kapitalistów, których interesują tylko pieniądze. Roth stwierdza, że jest to spisek przeciwko wspaniałej …. Unii Europejskiej i jej ideałom takim jak opieka socjalna i zadbanie o emigrantów. Zdaniem Rotha trzeba wpuszczać do Europy wszystkich emigrantów i zadbać o nich dając im opiekę socjalną. Bezpłatne świadczenia należą się też wszystkim Europejczykom. Trzeba walczyć o to, by te ideały Unii zostały zrealizowane, by zrealizowane zostały do końca wszystkie deklarowane jej ideały,

Dlaczego Roth napisał w takim razie książkę o Smoleńsku wspierając tym samym, chcąc nie chcąc, PiS?

Czy jest tu wiarygodny?

Ja bym się do niego odnosił z wielką rezerwą.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki, masoneria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s