Nie pozwolili mu przejść na katolicyzm

To był niesamowity maraton. 6 czerwca od 6,00 do 23,30 byłem na Kongresie Chrystusa Króla (zakończył się uroczystą kolacja). Potem do 10 czerwca do godz. 14,00 pilotowałem ks. Tomasza Jochemczyka i sekretarza bpa Olivieri, ordynariusza diecezji Albenga-Imperia (północne Włochy) – don Giovanni Pinna. Byliśmy w Warszawie, Lublinie, Nałęczowie, Wąwolnicy, Kazimierzu nad Wisła i znowu w Warszawie.

Opowiem o tej podróży w kolejnych dniach. Teraz tylko jednym spotkaniu na Kongresie w Poznaniu.

Spotkałem tam kapłana prawosławnego z Czech, który przybył na Kongres, bo uznaje, że jeśli Polska odda się Chrystusowi uratuje to również duchowo Czechy.

Ten kapłan w pewnym momencie chciał przejść na katolicyzm – do Kościoła greckokatolickiego jako bliskiego mu liturgią. Napisał do Stolicy Apostolskiej z prośbą o przejście. Odmówiono mu stwierdzając, że te Kościoły niczym się istotnym nie różnią.

W pewnym momencie zaczął chodzić pod największą klinikę aborcyjną w stolicy Czech i odmawiać tam codziennie modlitwę w intencji pomordowanych dzieci i ich katów.

Jednego dnia przyjechała telewizja. Rozstawili kamery. Za chwilę przyjechał biskup, zwierzchnik Kościoła prawosławnego w Czechach i oświadczył przed kamerami, że usuwa go z Kościoła, ponieważ obraża w ten sposób matki i pracowników kliniki, a to „nie po chrześcijańsku”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ks. Tomasz Jochemczk, Tradycja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s