Przedziwna historia życia i powołania ks. Giovanni Pinna – część IV

Stary proboszcz, który uformował Giovanniego był już na emeryturze i Giovanni nie miał z nim kontaktu.

Giovanni mieszkał teraz w domu rodzinnym i chodził codziennie do kościoła na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej modlił się długo z książeczki do nabożeństwa, którą podarował mu stary proboszcz. Była to książeczka wydana wiele lat przed Soborem Watykańskim II.

Pewnego dnia, gdy tak się modlił podeszła do niego w kościele zakonnica. Wyrwała mu z ręki książeczkę, przedarła ją na pół, rzuciła na posadzkę i powiedziała: „Nie wolno się z tego modlić. To jest lefebrystowskie”.

Giovavni bardzo to przeżył. Pozbierał książeczkę, skleił ją, a potem poszedł do kolegi, który miał Internet, aby sprawdzić co to znaczy „lefebrystowskie”.

Dowiedział się wszystkiego o bp. Lefevre, zaczął czytać jego książki. Rozmawiają o tym w domu dowiedział się od młodszej siostry, że jej chłopak mieszkający na stałym lądzie zna kogoś z Bractwa Św. Piusa X. Porozmawiał z tym chłopakiem, gdy przyjechał na wyspę i pojechał do najbliższego ośrodka Bractwa. Po jakimś czasie został przyjęty do Bractwa i zaczęto go przygotowywać do wstąpienia do seminarium duchownego Bractwa. Planowano, ze będzie studiował w seminarium we Francji. Skierowano go wiec pod Rzym na roczny kurs języka francuskiego. Uczył się tam pilnie, ale język nie szedł mu do głowy. Po pewny m czasie pojawiły się różne dolegliwości, wreszcie zaczął się przewracać. Zabrano go do szpitala, gdzie lekarze najpierw stwierdzili, że to kłopoty z błędnikiem, a potem orzekli, że przyczyną są stresy związane z nauką języka francuskiego. Giovanni był załamany.

Przełożeni z Bractwa skierowali go do diecezji Albenga-Imperia do bp. Mario Olivieri, by ten przyjął go do seminarium diecezjalnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ks. Giovanni Pina. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s