Wielki plan masonerii i Polska

Masoneria zawładnęła Polską. Spowodowała, że funkcjonujemy jak jej kolonia, a owoce naszej pracy stają się jej własnością. Położyła rękę na polskich finansach i zarówno państwo polskie jak i jego obywatele są zadłużeni, głównie wobec niej, po uszy. Masoneria osiągnęła w Polsce to, co zawsze było jej marzeniem – zyskała rządy dusz, przynajmniej w odniesieniu do elit politycznych. Uśpiła i zdezorientowała polskie społeczeństwo, rozbiła je i skłóciła, osłabiła duchowo i moralnie. Teraz szykuje się do ostatecznej rozgrywki. Chce rozbić i rozdeptać Polskę tak by nie pozostał „kamień na kamieniu”.

Jak to się stało? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy mieć świadomość tego, co stało się, za sprawą masonerii, w USA i Europie Zachodniej. Opisanie tego zajęło mi w książce „Masoneria polska” prawie 150 stron. W tym materiale zatem mogę ukazać tylko, i to jako ilustrację, jedno z istotnych ogniw tego procesu.
W latach sześćdziesiątych ukazała się powieść Allisy Rosembaum (występującej pod pseudonimem Ayn Rand) pt. „Atlas zbuntowany”. Ta powieść zawiera, jak mówiła o tym wielokrotnie w publicznych wystąpieniach i innych swoich tekstach, jej autorka faktyczny program światowych finansowych i gospodarczych elit (w istocie masonerii), program, który mówi o doprowadzeniu świata do wielkiego krachu i przejęcia, po jego nastąpieniu władzy przez te elity (utworzeniu światowego totalitarnego rządu). Song Hongbing światowy ekspert w dziedzinie finansów, który przez wiele lat pełnił w USA funkcję starszego konsultanta Rządu Federalnego w swojej książce „Wojna o pieniądz” dowodzi, że ten program został już w znacznej mierze zrealizowany przez wielkich tego świata.

Warto wskazać na rolę jaką odegrał w jego realizacji Allan Greenspan, który był najdłużej w dziejach szefem Systemu Rezerwy Federalnej (1987-2006).
Według Szewacha Weissa matka Greenspana, Rose Goldsmith była polską Żydówką z Buczacza, ojciec pochodził z rodziny o korzeniach niemiecko-żydowskich. Po studiach Greenspan pracował w firmach należących do rodziny Morganów (JP Morgan & Co; Morgan Guaranty Trust Company) i do rodziny Rockefellerów (Mobil). W latach 1982-1986 był dyrektorem masońskiej organizacji – Rady Stosunków Zagranicznych (CFR). Był również doradcą w założonej przez Rockefellera „Grupie Trzydziestu” (G30).

Był uczniem Ayn Rand. To ona nazwała go w przededniu jego wielkiej kariery „Grabarzem”. W 2008 r. ekonomiści uznali go za „grabarza” światowych finansów i światowej gospodarki.

Jak czytamy w książce Hongbinga: „W 1952 roku do kręgu Ayn Rand wstąpił, zarekomendowany przez przyjaciół, niesamowicie utalentowany, zaledwie dwudziestosześcioletni, lecz znany już w całym kraju, Greenspan. (…) W ciągu następnych ośmiu lat, praktycznie w każdy weekend odwiedzał Rand w jej mieszkaniu, by prowadzić z nią ożywione dyskusje (…), tym, co naprawdę go urzekło, były jej idee i poglądy na świat (…) rzucające nowe światło na mechanizm funkcjonowania światowej gospodarki! Szczyt popularności Rand przypadł na czas publikacji Atlasa zbuntowanego. Książka ta nie tylko wywołała w umyśle Greenspana gwałtowną burzę, lecz także uczyniła z pisarki jego dożywotnią nauczycielkę i duchowa przewodniczkę”.
W 2007 r. ukazały się pamiętniki Greenspana pt. „Era zawirowań. Krok w Nowy Wiek”. Stwierdza w nich: „Zdałem sobie sprawę, że Rand całkiem skutecznie pokazała, jak pełne sprzeczności jest stanowisko, które zajmuję. (…) Zrozumiałem, że wiele rzeczy, w których prawdziwość dotychczas wierzyłem, jest zapewne zwyczajnym fałszem. (…) Ayn Rand stała u mojego boku, gdy przed objęciem urzędu składałem przysięgę w obecności prezydenta Forda w Gabinecie Owalnym. Pozostaliśmy w bliskich relacjach do jej śmierci w 1982 roku i jestem wdzięczny za wpływ, jaki wywarła na moje życie. Zanim ją spotkałem byłem człowiekiem ograniczonym intelektualnie”.

Zacytujmy ponownie Hongbinga: „Młody Greenspan był przekonany, że opracowany przez niego model ekonomiczny obejmuje wszystkie reguły rządzące światową działalnością gospodarczą i może mieć tak szerokie zastosowanie jak mechanika Newtona. (…). Newton mówił, że to Bóg porusza świat, natomiast jego [Newtona] wzory służyć mogą jedynie do wyliczania tego ruchu. Komu jednak przypadła boska rola w globalnej gospodarce? (…) Po spotkaniu z Rand Greenspan (…) doszedł do wniosku, że najważniejszym przedmiotem badań z dziedziny ekonomii są osoby utalentowane (…), chodziło mu o docenianą przez Rand warstwę elity rządzącej. To właśnie ta grupa decydowała o kierunku aktywności gospodarczej i to ona poruszała ekonomiczny mechanizm”.

Z powyższego wynikałoby, że dzięki Rand Greenspan uświadomił sobie, że gospodarka powinna być narzędziem w rękach „prawdziwych” bogów i podjął decyzję, że będzie im wiernie służył.

Od tego momentu stał się jednym z tych, którzy działali na rzecz wywołania niszczącego aż do fundamentów gospodarkę (i w efekcie cywilizację), kryzysu, który miał doprowadzić do przejęcia władzy nad światem przez masońskie elity.
Greenspan zaczął wypowiadać się publicznie na temat „niezwykle szkodliwych” niedoskonałości demokracji i prawa „ziemskiego”, głosił bezwzględną pochwałę monopolu wielkich koncernów (uznając to za „naturalne” uwieńczenie wolnej konkurencji), zaczął głosić chwałę sztucznego, pustego, fiducjarnego pieniądza, o którym wcześniej mówił, że rodzi niesprawiedliwość, pociąga za sobą masowy rabunek społeczeństw przez wąskie elity, prowadzi do mega kryzysu.
Uwodniono mu, że jest odpowiedzialny za jeden z największych kryzysów gospodarczych w dziejach świata, kryzys w 2008 r.

Greenspan był ewidentnie, w sposób rzucający się wręcz w oczy, człowiekiem, który realizował jedno z podstawowych zadań w programie „zatrzymania silnika świata” – programie masonerii nakreślonym w „Atlasie zbuntowanym” Ayn Rand.
Co za tym przemawia?

Po pierwsze, Greenspan był współpracownikiem Ayn Rand i wyznawał głoszoną przez nią doktrynę.

Po drugie, przez wiele lat w swoich publikacjach wystąpieniach opisywał struktury i sytuacje ekonomicznie prowadzące do kryzysu. Jako szef Systemu Rezerwy Federalnej tworzył te sytuacje.

Po trzecie, przez wiele lat udowadniał, że jest genialnym ekonomistą, który potrafi przewidzieć przyszłość gospodarki i określić bliskie i wieloletnie skutki podejmowania takich a nie innych działań w sferze gospodarki i finansów. Jako szef Systemu Rezerwy Federalnej podejmował wciąż działania, które ostatecznie owocowały negatywnie dla gospodarki i finansów i kontynuował je, choć wielu ekonomistów, specjalistów od finansów i polityków ostrzegało go, że jego działania wywołają kryzys.

Po czwarte, gdy został szefem Rezerwy Federalnej, kazał utajnić swój doktorat, w którym wskazywał na działania negatywne dla gospodarki i finansów. Gdy ujawniono ten doktorat okazało się, że sam te działania wciąż i konsekwentnie podejmował.

Jego idolem był John P. Morgan, jeden z przywódców światowej masonerii, współpracownik Johna D. Rockefellera. Zalicza Dawida Rockefellera do grona swoich „najbliższych przyjaciół”.

Polityka Greenspana była i nadal jest realizowana w odniesieniu do Polski. W jej realizacji biorą udział „nasze” elity polityczne. Jak dalece są świadome roli jaką odgrywają? O tym, między innymi, piszę w książce „Masoneria polska 2014”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii masoneria, Masoneria polska 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wielki plan masonerii i Polska

 1. tmodelsk pisze:

  Panie Stanisławie, mam pytanie dot. Ayn Rand.
  Czytam właśnie Masonerię polską 2014 i jedna kwestia jest dla mnie niejasna.

  Pisze Pan że Rand została ‚zainstalowana’ w USA przez ZSRR/GRU jako ich agent wpływu.
  Ale z drugiej strony elity masonerii amerykańskiej także ją promowały.
  Czy program-ideologia Ayn Rand jest wspólnie wypracowana-promowana przez masonerię rytów szkociego (USA) i francuskiego (gru/rosja) ?
  Czy może jednak Rand i jej program ideologiczny to intryga rosyjska by de fakto osłabić / zniszczyć USA, w którą masoneria amerykańska weszła ?
  Czy jakaś kolejna możliwość ?
  Więc pytanie dotyczy wajemnych relacji masoneria amerykańska Ayn Rand masoneria rosyjska, jakie rerelacje są.

  z szacunkiem, Tomasz M.

 2. Swarzyński Adrian pisze:

  Szanowny Panie Stanisławie,
  czy czytał Pan „Atlasa Zbuntowanego” lub chociaż jego streszczenie?

  Pozdrawiam
  Swarzyński Adrian

  • Nie tylko czytałem, ale i szczegółowo analizowałem.

   • Swarzyński Adrian pisze:

    Odniosłem inne wrażenie.

    Na podstawie poczynań i słów Greenspana ekstrapoluje Pan jego domniemane motywacje na światopogląd Ayn Rand – sugerując, że była ona zwolenniczką rządów totalitarnych. Na przykład tym fragmentem:
    „Ta powieść zawiera, (…) faktyczny program światowych finansowych i gospodarczych elit (w istocie masonerii), program, który mówi o doprowadzeniu świata do wielkiego krachu i przejęcia, po jego nastąpieniu władzy przez te elity (utworzeniu światowego totalitarnego rządu).”

    Czytelnik nie znający tej książki i biorąc na poważnie Pana oskarżenia wobec Rand o przynależność do masonerii zrozumie ten tekst całkiem opacznie.

    Rzeczywiście – powieść „zawiera program światowych elit”, który „doprowadza świat do wielkiego krachu”, ale już Pan nie wspomina o tym, że członkowie tych „elit” przedstawieni są jako antybohaterowie i szumowiny.

    Rand pokazuje w tej powieści jak socjalizm niszczy społeczeństwo. Była ona przeciwniczką socjalizmu i totalitaryzmu, a zwolenniczką wolnego rynku. Poglądy tej pani są wprost przeciwne do sugerowanych przez Pana poglądów Greenspana: >>Z powyższego wynikałoby, że dzięki Rand Greenspan uświadomił sobie, że gospodarka powinna być narzędziem w rękach „prawdziwych” bogów i podjął decyzję, że będzie im wiernie służył.<<

    Jeśli Pan czytał książkę, to powinien Pan wiedzieć, że nie za pomocą przemocy aparatu państwa bohaterowie "Atlasa" walczyli z totalitaryzmem. Ich STRAJK polegał zupełnie na czym innym i nie wiązało się to z wykorzystaniem władzy.

    Krótki opis fabuły:
    "Powieść opisuje losy wybitnych jednostek: wynalazców, przedsiębiorców, bankierów, którzy w proteście przeciwko kolejnym regulacjom państwowym, zmierzającym do odebrania im wolności tworzenia oraz praw do swoich dzieł postanawiają dołączyć się do strajku dowodzonego przez Johna Galta. W tym czasie władze państwa, wprowadzające kolejne regulacje i pozbawione strajkujących, doprowadzają do coraz poważniejszego kryzysu ekonomicznego i społecznego."
    (https://pl.wikipedia.org/wiki/Atlas_zbuntowany#Opis_fabu.C5.82y)

    Rozumiem krytykę Greenspana – jest krytykowany również przez spadkobierców idei Rand:
    "Jednocześnie był mocno krytykowany przez członków ruchu Leonarda Peikoffa i Harry’ego Binswangera, którzy uważali, że praca dla Rezerwy Federalnej jest porzuceniem ideałów obiektywizmu i zasad wolnego rynku." (https://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Greenspan)
    Byłby prawdopodobnie skrytykowany również przez samą Rand, ale jego praca dla FED rozpoczęła się już po jej śmierci.

    Wnioskuję, że duży wpływ masonerii na nasze życie i świat może być realizowany głównie przez aparat państwowy oraz powiązania tego aparatu z korzystającymi z nadanych przez niego przywilejami korporacjami. Ayn Rand i stworzona przez nią filozofia obiektywizmu stoi w sprzeczności z tymi rzeczami:
    "Obiektywiści promują państwo minimalne jako ochraniające system kapitalizmu i nie naruszające praw ludzi, przeciwstawiając się inicjowaniu przemocy. Przeciwstawiają się też wszelkim kompromisom moralnym, uznając je za zgodę na zło." (https://pl.wikipedia.org/wiki/Filozofia_obiektywistyczna)

    Podsumowując: uważam, że ekstrapolowanie poglądów (prawdziwych czy rzekomych) Greenspana na Ayn Rand jest błędem logicznym i jest też co najmniej nieuczciwe. To też jak gdyby oskarżać człowieka, który napisał książkę antynazistowską o sympatie dla nazizmu.

    Pozdrawiam

   • Wszystko co miałem na tent temat do powiedzenia znalazło się w mojej książce pt. „Masoneria polska 2014”. Tam Pana odsyłam.

    Podtrzymuję moją ocenę i utożsamiam z moimi analizami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s