Katolicki pogrzeb samobójcy

Jak podało radio RMF FM, Marcin Wrona reżyser filmu „Demon” popełnił samobójstwo, w trakcie trwania festiwalu filmowego, w swoim pokoju hotelowym w Gdyni. Jego ciało, nad ranem, odnalazła żona.

Kilka zdań z recenzji tego filmu:

Peter porzuca Wielką Brytanię, aby poślubić Żanetę – córkę lokalnego biznesmena – i osiedlić się na polskiej prowincji. Przygotowania do uroczystości zakłóca makabryczne odkrycie – mężczyzna przypadkowo wykopuje ludzkie szczątki w miejscu, gdzie za kilka godzin ma odbyć się wesele. Podczas uroczystości bohater zaczyna doświadczać trudnych do wytłumaczenia zjawisk, powoli tracąc kontrolę nad ciałem i zmysłami. (…) W „Demonie” splatają się posępna i tajemnicza atmosfera rodem z kart wielkiej literatury romantycznej oraz estetyka dramatów Wojciecha Smarzowskiego, wyczuwalna zarówno na poziomie kreacji świata jak i postaci. Polska Wrony spowita jest gęstą mgłą i odorem alkoholowego oddechu gości weselnych, którzy z każdym kolejnym łykiem odsłaniają coraz bardziej swoje prawdziwe twarze. Na ekranie przewija się cały korowód mniej lub bardziej odstręczających, karykaturalnych, budzących litość i wstręt postaci.

A oto fragmenty recenzji jego poprzednich filmów: „Moja krew” i „Chrzest” to filmy na tyle podobne, że bardzo mnie dziwi upór reżysera.
Po co było robić „Chrzest”, przesłanie w zasadzie identyczne, no i sposób prowadzenia aktorów, montaż i wszystko inne to odbicie „Mojej krwi”.
Kilka dni przed chrztem dziecka zaprasza dawnego przyjaciela, który ma zostać ojcem chrzestnym. Cele Janka (…) są zupełnie inne, chce być taki jak kiedyś Michał. Imponuje mu dawny kryminalny świat Michała, z którego ten już dawno uciekł i chce żyć po „drugiej stronie”. W trakcie historii odbędzie się „walka o duszę” Janka, między Michałem, a szefem gangu (…). Tekst scenariusza zawiera religijne odniesienia do tematu „zaprzedania duszy” i rytualnej ofiary. Kameralna historia splata losy trójki bohaterów niczym w tragedii antycznej, prowadząc do nierozwiązywalnego konfliktu z siłami dobra i zła.

Jutro odbędzie się katolicki pogrzeb Wrony. Poprzedzi go Msza Św. w Kościele Wizytek w Warszawie.

Bez komentarza.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s