Albenga-Imperia: „Boży numer” – jakie będą tego konsekwencje

Gdy faktyczne rządy objął w diecezji Albenga-Imperia bp. koadiutor bp Borgethii i zaczął bezpardonowo usuwać ze stanowisk i parafii różnych kapłanów i będący nadal ordynariuszem bp. Olivierii na mocy decyzji Papieża nie miał już żadnego wpływu na sprawy diecezji wystąpiły zjawiska, które wielu kapłanów przerażały.

Bp Olivieri jest biskupem ordynariuszem od 25 lat. On odrodził tę diecezję, spowodował, że miała najwięcej powołań, nie pozwolił na likwidację seminarium (jest to jedna z niewielu włoskich diecezji, która dotąd miała własne seminarium; inne korzystają z „usług” seminariów okręgowych, obejmujących wiele diecezji), spowodował, ze w diecezji zaczęła dominować tradycja, ze wiele Księzy odprawiało tylko Mszę Święta trydencką.

Gdy diecezją zaczął rządzić biskup Borgethii przestano zapraszać bp. Olivieri na wszystkie te uroczystości, którym dotąd od lat przewodził. Zaczęto w to miejsce zapraszać biskupa koadiutora, choć, podkreślmy ordynariuszem jest wciąż bp. Olivierii.

Dodatkowo podejmowano wiele działań (różne siły), by doprowadzić biskupa ordynariusza do takiego stanu psychicznego, by sam podał się do misji. Kilka razy był już tego bliski.

Ks. Jochemczyk nie mógł tego znieść. W październiku tego roku była 25 rocznica jego posługi jako ordynariusza. Nikt w żaden sposób nie zamierzał tego w jakikolwiek sposób uczcić.

Ks. Jochemczyk ogłosił w mediach, że w jego czterech parafiach będą szczególne uroczystości z powodu uzyskania przez nie relikwii św. Jana Pawła II. Z okazji tych uroczystości miała grać orkiestra dęta, zaproszone zostały do procesji oddziały karabinierów, ściągnięto tłumy wiernych i tych kapłanów z sąsiednich parafii, którzy mogli (to była niedziela 25 października i część z nich musiała pozostać w parafiach). Przybyła lokalna telewizja, radio, dziennikarze.
W dniu uroczystości okazało się, że są to przede wszystkim uroczystości z okazji 25-lecia posługi bpa. Olivierii, który przybywając (zaproszony przez ks. Jochemczyka) o tym nie wiedział.

Uroczystości okazały się wielką, nie tylko religijną, manifestacją. We wszystkich czterech miastach ks. Kochemczyka wisiały wielkie banery, z których część poświęcona była bp. Olivierii.

Banery te do końca były tajemnicą. Przygotowywano je w Polsce. Ja pilotowałem ich wykonanie.

Bp. Olivierii odprawił Mszę Świętą trydencką, udzielił wszystkim obecnym specjalnego błogosławieństwa. Wzruszony publicznie podziękował ks. Jochemczykowi.

Zdjęcia i filmy z tych uroczystości znaleźć można na Facebooku na stronie miejscowego arystokraty Luca Pavan Bresciano (il cavaliere), który jest najbliższym współpracownikiem (działającym społecznie) ks. Jochemczyka.

Adres jego strony:
Film z uroczystości:
Film z błogosławieństwa Biskupa:

Niektóre zdjęcia z uroczystości:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Diecezja Albenga-Imperia, Ks. Tomasz Jochemczk, Tradycja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s