Nie wolno mówić, że prof. Jerzy Robert Nowak jest masonem

Ostatnio dzwonią do mnie Czytelnicy i pytają się czy to prawda, że prof. Jerzy Robert Nowak jest masonem. Pytam: „skąd takie podejrzenie?”. Odpowiadają mi, że tak mówił ks. Wesołek.

Ks. Wesołek publicznie mówił, że Jan Paweł II był masonem. Wśród masonów wymienił też Tadeusza Kościuszkę. O tym ostatnim jako o masonie mówi, ale dawno temu, sami masoni. Wycofali się jednak z tego twierdzenia przyznając, ze jest całkowicie bezpodstawne. Teraz mówią, że był „masonem bez fartuszka”, czyli człowiekiem, który nigdy nie należał do masonerii, ale „myślał podobnie jak masoni”.

Czy są jakieś podstawy, by twierdzić, że prof. Nowak jest masonem? Nigdy się z niczym takim nie spotkałem.

Czy są jakieś przesłanki, by twierdzić, ze prof. Nowak nie jest masonem?
Jest ich wiele. Cała jego pisarska działalność ostatnich dwudziestu lat by o tym świadczyła. To on przecież zawsze tropił i tropi)wrogów Polski i Kościoła. Wielokrotnie też ujawniał ciemne sprawki masonerii.

Na jakiej podstawie zatem ks. Wesołek twierdzi, że Profesor jest masonem.

Przypuszczam, że przyjmuje bardzo karkołomną przesłankę: prof. Jerzy Rober Nowak był członkiem SD, w SD kryło się wielu masonów, a zatem prof. Nowak jest masonem.

Stronnictwo Demokratyczne był faktycznie organizacja, w której kryli się masoni. Mogli się tam kryć, bo było tam wiele osób, które masonami nie były. Formalnie było to stronnictwo powołane dla rzemieślników i wielu rzemieślników do niego należało. Należało do niego tez wiele osób zajmujących takie stanowiska, że byli wciąż nagabywani przez komunistów (a często wprost szantażowani), aby wstąpili do partii komunistycznej. Takie osoby często wstępowały do SD tylko dlatego, by uciec przed tymi nagabywaniami i szantażami.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii masoneria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s