Nowa książka pod redakcją Michała Krajskiego pt. „Masoneria, Paweł VI i kult człowieka”

masoneria i paweł VI

Więcej i zamówienia tutaj

Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia ukazała się książka pt. „Śmiertelna pułapka”. Jej autor, nawrócony mason, Jim Shaw opisuje w niej jak dotarł w masonerii do 33 stopnia wtajemniczenia. Opisując 32 stopień przytacza słowa wielkiego mistrza, które zostały wypowiedziane po przyjęciu tego wtajemniczenia: „Osiągnęliście szczyt góry masońskiej wiedzy. (…) Ale zanim odejdziecie, pozwólcie, że udzielę wam wskazówki przekazanej przez największych mistyków. Jest to Tajemnica Królewska. Prawdziwe słowo – Człowiek”.
Jednym z najbardziej znanych myślicieli w historii polskiej masonerii był Bronisław Trentowski (ur. 1808). Napisał on dziewięciopunktowy okólnik dla masonów zawierający podstawowe zasady masonerii. Punkt pierwszy tego okólnika brzmi: „Zasada i cel wolnomularstwa dadzą się streścić jednym słowem: Człowieczeństwo”.
Dlaczego jeżeli masoni mówią wciąż o człowieku i piszą to słowo z dużej litery Kościół w swoich pierwszych dokumentach dotyczących masonerii nazywał masonów „pomocnikami szatana an ziemi”?
Tadeusz Cegielski, obecnie honorowy wielki mistrz masonerii polskiej rytu szkockiego, mówi, że masonii wyznają jedyną prawdziwa religię – prareligię – kabałę.
Przesłanie kabały, przedstawione w podstawowych zarysach w „świętej” księdze „Sefer ha-Zohar”, mówi, że ten świat jest tylko jednym z wielu światów i to najniższym z nich, a jego Bóg – Jahwe najniższym z Bogów. Człowiek może przewyższyć Jahwe i przejść na wyższe stopnie rzeczywistości uzyskując tam boskość z prawdziwego zdarzenia. Jahwe pomaga wybranym tego dokonać obdarzając ich specjalnymi darami i łaskami i ujawniając im tajemnice magii, której zastosowanie ma wyposażyć człowieka w szczególne moce. Taki człowiek, gdy już jest udoskonalony ma prawo i obowiązek przejąć władzę nad innymi ludźmi, nad całym światem. Początkowo tymi wybranymi mieli być tylko Żydzi. Potem powstała formuła – „Nie ma już Greka, Żyda, Rzymianina”. Wybranymi zostali wszyscy, którzy przyjęli kabałę, a więc masoni.
Kabała to tylko forma satanizmu. Satanizm ten prawdziwy satanizm, to realizacja nauki szatana. Ten zaś mówi do ludzi: „Bądźcie jako bogowie”.
Vittorio Messori, wielki katolicki myśliciel w książce pt. „Przemyśleć historię” zwraca uwagę na to, że ważnym elementem satanizmu jest w specyficzny sposób wyrażona doktryna praw człowieka i obywatela. Pisze: „Deklaracja Praw Człowieka nim została proklamowana przez francuskie Zgromadzenie Narodowe, była opracowana w lożach”.
Messori przypomina, że z chrześcijańskiego punktu widzenia możemy mówić wyłącznie o powinnościach i obowiązkach. O tym mówią przykazania Boże i tego dotyczy prawo naturalne. Kto spełnia powinności i obowiązki nie zagraża dobru drugiego, tworzy pole dla jego praw. Dla chrześcijanina prawa człowieka i obywatela oderwane od powinności i obowiązków, od sumienia nie są do przyjęcia. Messori zauważa, że akcentowanie praw wiąże się z propozycją szatana „non serviam” – nie będziesz służył. Związków z szatanem jest tu więcej. Prawa człowieka i obywatela tak sformułowane i traktowane powodują, że człowieka uznaje się za najwyższą istotę, za równego Bogu, wręcz za nowego Boga i powodują, że pozwala mu się na wszystko.

Ze Wstępu Stanisława Krajskiego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Działanie szatana, Kościół, Książki, masoneria, Michał Krajski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s