Papież Franciszek i senator Bernie Sanders z masonerią w tle

W dniu 16 kwietnia 2016 r. na portalu internetowym Polskiego Radia ukazał się materiał pt. „Papież zrobił wyjątek dla kandydata na prezydenta USA”. Czytamy w nim, między innymi: „W Watykanie obowiązuje zasada, że kandydaci w wyborach nie są przyjmowani przez papieża. Franciszek rozmawiał jednak z senatorem Sandersem. Amerykański polityk ubiega się o nominację prezydencką Demokratów. Bernie Sanders relacjonując przebieg krótkiej sobotniej rozmowy z papieżem miał powiedzieć, że docenia słowa Franciszka o potrzebie zaszczepienia moralności i sprawiedliwości do światowej gospodarki. – Mieliśmy okazję spotkać się z nim w sobotę rano. To był wielki zaszczyt dla mnie, mojej żony, że mogliśmy spędzić z nim trochę czasu. Uważam, że jest wyjątkową postacią, nie tylko dla obecnego świata, ale także dla współczesnej historii – mówił Sanders. Dodał, że do spotkania doszło w papieskiej rezydencji, czyli w Domu świętej Marty. (…) Amerykański polityk poleciał do Rzymu, aby wziąć udział w watykańskiej konferencji na temat ekonomicznych nierówności i zmian klimatycznych. Międzynarodową konferencję za Spiżową Bramą zorganizowała Papieska Akademia Nauk Społecznych, której przewodniczący biskup Marcelo Sanchez Sorondo zaprosił amerykańskiego senatora.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1608142,Papiez-zrobil-wyjatek-dla-kandydata-na-prezydenta-USA

Kim jest Sanders?

Jego ojcem był Polski Żyd urodzony w Słupnicach koło Krakowa, który w USA kazał się nazywać Elias Sanders. Jego matka, Dorothy Sanders (z domu Glassberg) urodziła się w USA w rodzinie żydowskich emigrantów (jedno z rodziców było z Rosji, drugie z Polski). Sander uczęszczał do wieczorowej szkoły hebrajskiej („Hebrew school”) a obchodził swoje bar micwa (judaistyczna uroczystość, w trakcie której chłopiec żydowski staje się pełnoletni wobec prawa mojżeszowego). w 1954 roku.
Sanders od czasów studenckich określał się jako socjalista i działał w różnych skrajnie lewackich organizacjach, początkowo w młodzieżówce Socjalistycznej Partii Ameryki (Socialist Party of Ameryka). Swoja karierę polityczną rozpoczął w 1971 r. w jako członek skrajnie lewicowej Partii Unii Wolności (Liberty Union Party). Potem występował jako polityk niezależny podkreślając publicznie, że jest socjalistą. Zawsze konsekwentnie wspierał ruchy feministyczne i opowiadał się za nieograniczonym prawem kobiet do aborcji, wspierał postulaty homoseksualistów (jego stan jako pierwszy zalegalizował związki homoseksualne).
W 1963 r. pracował jako ochotnik w jednym z kibuców w Izraelu. Jest wielokrotnym rozwodnikiem.
Był przez wiele lat aktywnym działaczem judaistycznych wspólnot oraz ruchów syjonistycznych, obecnie przedstawia się jako „świecki Żyd, który nie praktykuje żadnej religii”. Uczestniczy jednak we wszystkich judaistycznych uroczystościach religijnych.
Obecnie ubiega się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernie_Sanders

Na wielu anglojęzycznych portalach pojawia się twierdzenie, że Sanders jest masonem, a jego główne biuro znajduje się w siedzibie loży masońskiej.
Por. choćby:
https://simulantblog.wordpress.com/2016/02/16/is-bernie-sanders-a-freemason/

Dziś Sanders głosi, że gdy zostanie prezydentem USA aborcja będzie powszechnie dostępna, związki homoseksualne będą miały te same prawa co małżeństwa heteroseksualne, że prawnie zagwarantuje, że nie będzie można obrażać homoseksualistów i transwestytów (ustawy antydyskryminacyjne).

Program wyborczy Sandersa można znaleźć tutaj:

https://berniesanders.com/issues/fighting-for-womens-rights/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii masoneria, Papież Feanciszek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Papież Franciszek i senator Bernie Sanders z masonerią w tle

  1. Jacek pisze:

    Jak słyszę słowo „miłość” z ust Franciszka, to aż się we mnie wszystko gotuje!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s