Za 10 dni ukaże się moja książka o Fatimie – dwa teksty Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej (dwie części)

W książce Aura Miguela, do której wstęp napisał zresztą Bertone, jest przytoczone świadectwo kard. Ottavianiego, który na konferencji w 1967 r. powiedział: „(Łucja) na jednej kartce napisała to, co Najświętsza Panna kazała przekazać Ojcu Świętemu”.

Ten tekst miał 20-25 linijek. Zaświadcza o tym między innymi bp Venancio, który wiózł w 1957 r. kopertę z Tajemnica do nuncjusza apostolskiego w Lizbonie. W drodze biskup oglądał kopertę pod światło. Zobaczył jedną kartkę, widział litery (ale niewyraźnie; nie mógł odczytać tekstu) i policzył linijki tekstu. Frére Michel zanotował później bardziej szczegółowe świadectwo bpa Vennancio, według którego koperta miała rozmiar 12×18 cm, a kartka z tekstem Tajemnicy „jest w nieco mniejszym formacie, jakieś 3-4 cm mniejsza od koperty z góry i z prawej strony, podczas gdy z pozostałych stron jej rozmiar był równy wewnętrznej kopercie” (koperta s. Łucji była zamknięta w drugiej kopercie).

Tekst ujawniony w 2000 r. był na czterech strona kartki wyrwanej ze środka zeszytu (stanowiącej przed wyrwaniem dwie kartki). Był zatem innego formatu, liczył 62 linijki.

okladka-fatima

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Fatima. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s