Atak jezuitów na ks. abp. Jana Pawła Lengę – czy to kłamstwo czy „tylko” totalny brak rzetelności i profesjonalizmu?

Na jezuickim portalu DEON.pl ukazała się „recenzja” najnowszej książki ks. abp. Jana Pawła Lengi pt. „Trzeba ratować Kościół”. Słowo recenzja napisałem w cudzysłowu ponieważ autor tego materiału Tomasz Krzyżak zaczyna go słowami: „Książki jeszcze nie czytałem, ale…”.
Kilka linijek niżej Krzyżak posuwa się do insynuacji: „I jeszcze bardziej dziwi milczenie Konferencji Episkopatu Polski oraz nuncjusza apostolskiego. Zwłaszcza, że niektóre wypowiedzi arcybiskupa z nauczaniem Kościoła wiele wspólnego nie mają”.
Nie próbuje nawet podać przykładu, który mógłby uzasadniać takie jego twierdzenie.
Tytuł tego materiału jest następujący: „Staje się ikoną ruchu narodowego. Dlaczego episkopat milczy ws. abp. Lengi?”
Koronny dowód na zawarte w tytule twierdzenie jest następujący: „Założycielem wydawnictwa, które wydaje książki arcybiskupa jest zaś częstochowianin, który jak sam twierdzi od 1999 roku związany jest z ruchem narodowym. Jeśli dorzucić do tego, że internetowa księgarnia rozprowadza m.in. kubeczki z wizerunkiem nowo wybranego posła Grzegorza Brauna, a on sam prowadzi także spotkania autorskie z abp. Lengą, to obraz staje się pełniejszy. Na deser tylko podam, że osoby związane z wydawnictwem i jego internetową księgarnią prowadziły też akcje w obronie jednej z ikon ruchu narodowego – ks. Romana Kneblewskiego z Bydgoszczy, którego biskup bydgoski odwołał latem z parafii i odesłał na wcześniejszą emeryturę”.
Wystarczy 30 sekund serfowania w internecie by zorientować się, że wydawcą książek Księdza Arcybiskupa jest: „Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu Stanisław Krajski” i, że wydawnictwo z Częstochowy 3DOM jest tylko jednym z wielu dystrybutorów tych książek.
Poza tym właściciel tego częstochowskiego wydawnictwa Pan Tomasz Stala nigdy nie prowadził żadnego spotkania z Księdzem Arcybiskupem.
Tomasz Krzyżak czytał tylko prezentację książki zamieszczoną na stronach internetowych. A tam czytamy:
Mało kto z nas zdaje sobie do końca sprawę z tego, że diabeł dziś uzurpował już sobie wszystko i wkracza do najświętszego miejsca.
Znajdujemy się w chwili wielkiej próby, nie tylko każdy z nas, ale całe dzieło Chrystusa, Jego Kościół. Ale Kościół nie będzie zwyciężony przez tego, który dawno już wszystko przegrał.
Diabeł nie ma przyszłości i ci, którzy poszli za nim i psują ten świat i Kościół według jego wskazówek, oni też nie mają przyszłości.
Niszczenie Kościoła przez masonerię
Gdy kapłan uznaje siebie za Boga
Przekleństwo antropocentryzmu
„Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz”
Franciszek i masoneria
Dlaczego polski Kościół opowiedział się za herezją kard. Kaspera?
Obłuda antychrysta
Żydzi nawracajcie się, bo jak będziecie dalej służyć mamonie to zginiecie.
Już apostoł Paweł mówił z ubolewaniem: ja odchodzę, a do owczarni wejdą wilki. Dzisiaj tych wilków w Kościele jest najwięcej i to na całym świecie.
Czy jesteś biskupem Kościoła katolickiego? Przyznaj się do tego, kim ty jesteś naprawdę.
Jeśli pozwalasz na zło w Kościele, a siedzisz cicho dla świętego spokoju, żeby na pierzynie umrzeć, i myślisz, że ciebie aniołowie zaniosą do raju, to mogą i ciebie diabły zanieść do piekła, na które ty zasługujesz, tym swoim milczeniem.
Przecież nie możecie być trzciną na wietrze. Macie w swoich rękach depozyt wiary.
Jak uratować Kościół
Gdzie tu sprzeczność z doktryną i promocja „ideologii narodowej”?

Stanisław Krajski

Jeśli kogoś zainteresowałaby ta książka najprościej zamówić ją telefonując lub pisząc do jej wydawcy:
601-519-847
savoir@savoir-vivre.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Trzeba ratować Kościół!", Abp Jan Paweł Lenga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Atak jezuitów na ks. abp. Jana Pawła Lengę – czy to kłamstwo czy „tylko” totalny brak rzetelności i profesjonalizmu?

  1. Texan pisze:

    Krzyżak nigdy nie będzie Polakiem. Do tego patriotą? Krzyżak zostaje krzyżakiem, a więc też oddalił się od Kościoła Katolickiego. Do tego lewicowiec jezuita.
    Recenzent nie czytający opiniowane książki?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s