Ks. abp Jan Paweł Lenga – Kościół i masoneria

Masońska, włoska loża Wysoka Wenta w 1820 roku postanowiła zniszczyć chrześcijaństwo. Ich tekst programowy został ujawniony. W tekście tym określone zostały ich działania zmierzające do zniszczenia Kościoła katolickiego, które zamierzali podjąć przez najbliższe 100 lat. Oni zamierzali niszczyć katolicyzm we wszystkich możliwych porządkach uzyskując wpływy w parlamentach państw europejskich. W pierwszym rządzie jednak zamierzali wpływać na duchowieństwo, wyszukiwali sobie kapłanów, takich letnich, takich ni pies, ni wydra, których kapłaństwo było nieporozumieniem. Działali poprzez nich wsączając do Kościoła laickie idee. Już po śmierci papieża Leona XIII, w 1903 roku mieli swojego kardynała. I ten masoński kardynał na konklawe uzyskał najwięcej głosów. I co ciekawe polski kardynał z Krakowa zwrócił się do cesarza Austrii, ażeby ten zawetował ten wybór i cesarz zawetował.

Papieżem został Pius X, który powstrzymał w znacznej mierze to przenikanie masonów do Kościoła.

Oni jednak wciąż wprowadzali do Kościoła swoje laickie programy, wstępowali do seminariów duchownych, zostawali księżmi, potem biskupami.

My dzisiaj spostrzegamy owoce tego. Biskupi nie głoszą nauki o Chrystusie, nie wyrażają się konkretnie i jasno, tak jak Jezus Chrystus wyrażał się, tchórzą, bo Chrystus walczył, kiedy był między Żydami. On nie radził się ich, co ma robić, co ma mówić, on przyszedł nie tak jak Mahomet, nie jak Luter, a był zapowiadanym przez wieki Zbawicielem, który był oczekiwany w narodzie izraelskim. On przyszedł jako Zbawiciel i on decydował, jaki ma być jego Kościół. Żydzi i wszyscy inni powinni się do tego dostosować, ale oni chcieli innego kościoła.

Diabeł działał i działa przez tych ludzi. On ich opanował. Te działania miały miejsce we wszystkich dziedzinach życia zbiorowego, np. w szkolnictwie, w architekturze. Masoni próbowali np. wpływać na papieża, żeby zmienił prawo kanoniczne. W ten sposób udało im się usunąć kanon z prawa kanonicznego, który głosił że nie wolno wstępować do lóż masońskich pod karą ekskomuniki.

Udało się im jakoś przekonać papieża i kardynałów, że tego kanonu już nie trzeba. To pokazuje, jaki wielki jest wpływ tych ludzi.
Kwestia masonerii to nie jest kwestia tylko Żydów. To nie o narodowości tu chodzi. To chodzi o sposób myślenia, bo do masonerii mogą należeć katolicy, protestanci, muzułmanie, Żydzi i wiele innych różnych denominacji, ale ich jednoczy wspólna wiara: wiara w to diabelstwo.

Fragment najnowszej książki abp. Jana Pawła Leni MIC pt. „Trzeba ratować Kościół”

stron 208, cena detaliczna 33,00 wraz z kosztami wysyłki (cena przewidywana dla księgarni 33 zł)

Zamówienia: 601-519-847
mail: savoir@savoir-vivre.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Trzeba ratować Kościół!", Abp Jan Paweł Lenga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s