Ks. abp Jan Paweł Lenga, Nie wolno nam wchodzić w żadne relacje z islamem (fragment książki pt. „Trzeba ratować Kościół”)

Nie wolno nam wchodzić w żadne relacje z islamem, a tylko powinniśmy mówić o nim prawdę. Kościół katolicki musi wrócić do swoich korzeni i stamtąd czerpać, z tego prawdziwego, zdrowego źródła, a nie zatrutego źródła przez wieki, przez różne herezje, schizmy. I dzisiaj wsiąka w niego na nowo herezja Lutra, i przyjmuje herezję islamu. I próbuje również rozmawiać z Żydami, którzy nie uznają Trójcy Świętej. To zaprzecza Bogu w Trójcy Świętej. Nie może być ten sam bóg islamu jak Bóg katolików, nie może ten sam być bóg izraelski.
Bóg mówi do Żydów, że przyjdzie Mesjasz. Faktycznie mówi o drugiej osobie Trójcy Świętej. A kiedy przyszedł Mesjasz i wszystkiego nauczył, dochodzi jeszcze Duch Święty, który uczy wykonywać to wszystko, co mówi nam Chrystus.
Dlatego ci ludzie, i ci hierarchowie Kościoła katolickiego, którzy mają wiarę w Boga Ojca, którzy mają wiarę w Jezusa Chrystusa, którzy są przesiąknięci prawdziwym Duchem Świętym, a nie tym duszkiem świętym dzisiaj działającym, powinni bez bojaźni, przelewając krew za Chrystusa głosić to, całemu światu.
A jeżeli oni są niedowiarkami, jeżeli oni zdradzili tego Chrystusa prawdziwego i tą Trójcę prawdziwą, jeżeli oni wchodzą w układy, to przerabiają ten Kościół z wertykalnego, na horyzontalny.
Oni chcą przekształcić Kościół w Kościół horyzontalny, i próbują zmusić Pana Boga, żeby przyjął ich postulaty: my tu ci, Panie Boże, podpowiadamy, a ty teraz podpisz się pod tym wszystkim, że my tutaj dobrą drogą idziemy.
Pan Bóg nie może zmienić tego wszystkiego, co powiedział, bo ani kropka, ani jota się nie zmieni, wszystko się wypełni, to co Pan Bóg powiedział.
Królestwo Chrystusa na ziemi będzie trwać nawet jeżeli pozostanie jeden wierny. Pozostanie, gdy on będzie niósł krzyż z Chrystusem. Może on nie będzie ukrzyżowany. Może nie będzie zabity, ale będzie prześladowany nawet przez swoich bliskich, znajomych za to, że utrzymuje się w tej prawdziwej wierze. I wtedy to już Chrystus będzie obecny w tym świecie.
I to diabelstwo nie może zniszczyć tej prawdy, którą jest Jezus Chrystus. Na próżno się trudzą, i tylko ich trud jest jak ten trud tego Syzyfa, który pcha kamień pod górę. Bo Pan Bóg nad tym wszystkim czuwa, i nie da zniszczyć prawdy.

Ukazała się właśnie nowa książka ks. abp. Jana Pawła Lengi
pt. „Trzeba ratować Kościół!”
stron 208, cena detaliczna 33,00 wraz z kosztami wysyłki (cena przewidywana dla księgarni 33 zł)
Przy zamówieniu 5 egzemplarzy cena wraz kosztami wysyłki 130 zł
Przy zamówieniu 10 egzemplarzy cena wraz z kosztami wysyłki 220 zł
Zamówienia: 601-519-847
mail: savoir@savoir-vivre.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Trzeba ratować Kościół!". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s