Profanacja i świętokradztwo – domagamy się zaprzestania dawania Komunii Świętej na rękę

Tu proszę wpisywać w komentarzach informacje dotyczące profanacji i świętokradztwa związanego z przyjmowaniem Komunii Świętej na rękę Proszę podawać przynajmniej swoje maile.

16 odpowiedzi na „Profanacja i świętokradztwo – domagamy się zaprzestania dawania Komunii Świętej na rękę

 1. Wodzyński pisze:

  Radom-Parafia Matki Bożej Miłosierdzia:widziałem jak conajmniej 2 osoby w tym starsza kobieta przyjmują komunię na rękę.Gdy byłem z tym problemem u księdza u spowiedzi powiedziano mi,że to nie takie proste oraz,że ksiądz uważa, że dopóki okruszki nie zostaną rzucone to jest wszystko dobrze.Powiedziano mi także, że każdy powinien zacząć od siebie działać.

 2. Dorota Krystyna Przybek pisze:

  Szanowny Panie,

  po obejrzeniu Pana nagrania na platformie YU pt. „Błagamy o zniesienie Komunii Świętej na rękę! Stanisław Krajami” z przykrością zawiadamiam, że żadnego fragmentu tekstu przytaczanego przez Pana listu wiernych do biskupów nie mogę na Pana blogu odnaleźć. Proszę zatem o informację gdzie można do niego dotrzeć w Sieci.

  Z Panem Bogiem i Niepokalaną 🌹
  D. K. Przybek

 3. Magda pisze:

  prosze o zamieszczenie tresci komunikatu Biskupa Bałabucha. Powiedzial Pan w filmiku na youtubie , ze go tu zamiesci w zakladkach ?

 4. Magda pisze:

  witam, chyba ta zakladka nie dziala, poniewaz nie pokazuje wpisanych komentarzy. Komentarz po wyjsciu ze strony i ponownym wejsciu znika.
  szukalam tu komunikatu Biskupa Balabucha, ale nie znalazlam ? znalazlam natomiast podobny zamieszczony na https://diecezja.lowicz.pl/komunikat-komisji-ds-kultu-bozego-i-dyscypliny-sakramentow-kep-2/
  nie rozmiem jednak, dlaczego tesci tego komunikatu jest rozna od tej, ktora Pan przeczytal w filmiku na yuotubie pod tytulem: Błagamy o zakaz udzielania Komunii świętej na rękę!

  prosze o zamieszczenie calego komunikatu na stronie lub podanie linka. wtedy moglabym wydrukowac i rozdac.

 5. Maria Morisson pisze:

  Szczęść Boże! Około dwóch tygodni temu w parafii św. Augustyna w Warszawie, po przyjęciu Pana Jezusa Eucharystycznego – wracając od Komunii Św.- w nawie bocznej wraz z moją współsiostrą (jestem siostrą zakonną) znalazłyśmy hostię konsekrowaną na posadzce kościoła. Po podniesieniu jej z podłogi spożyłam ją, aby w ten sposób nie narażać Chrystusa na kolejne profanacje. Po Mszy św. poinformowałam ks. Proboszcza o całym wydarzeniu. Na marginesie w tej parafii zachęca się do przyjmowania Jezusa na rękę, tylko nieliczni wierni czynią inaczej. Całym sercem popieram protest przeciwko podawania Komunii Świętej na rękę. s. Maria

 6. Elżbieta Połomska pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Dzień dobry – w mojej parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach tak „na oko” ludzie bardziej i w większej liczbie przyjmują teraz Komunię Świętą na klęcząco i do ust. Taka reakcja wiernych. Za to proboszcz ks. Andrzej Kopczyński bardzo gorliwie informuje i nakazuje stosować się do reżimu sanitarnego… Napisałam do niego prośbę o wodę święconą w urządzeniu bezdotykowym. Nie odpisał. Za to w każdej kropielnicy są pojemniki ze śmierdzącym płynem. Pozdrawiam.

 7. Przemek pisze:

  Witam, w kościele pw. Mądrości Bożej w Śremie jest udzielana komunia na rękę, przy podawaniu Ciała Jezusa Chrystusa nie jest używana patena komunijna

 8. Knop-Zawal Edyta pisze:

  Dzień dobry. W mojej parafii Przeźmierowo koło Poznania byłam świadkiem według mnie profanacji znieważenia Pana Jezusa. Młoda kobieta przystępując do komunii św na rękę udzielanej przez szafarza wytarla uprzednio stojąc w kolejce dłonie o spodnie na posladkach. Nie zauważyłam czy wzięła Pana Jezusa odrazu do ust czy z nim odeszła ale myślę że sposób co zrobiła najpierw z dłońmi to była zniewaga. Mogła być osobą chorą psychicznie bo siedząc w pierwszej ławce na koniec wystawienia Najświętszego Sakramentu robiła zdjęcia komórką monstrancji . Było to przed mszą. Potem po mszy też robila zdjęcia w kościele . Nie wyglądała na turystę jej zachowanie było specyficzne. Niewiem jak sprawy się mają odnośnie profanacji jeśli chodzi o osoby chore psychicznie. Pozdrawiam.

  • Profanacja jet profanacją. Kwestia: kto jest jej winien. W tym wypadku ci, którzy nie zareagowali, przede wszystkim kapłan i ci, którzy dopuścili do sytuacji, która ułatwia profanację.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s