Masoneria i stosunki własnościowe w Polsce – do kogo należą banki w Polsce?

Ustalenie tego, kto jest właścicielem banków zarejestrowanych w Polsce jest bardzo trudne. To nie tylko kwestia prześledzenia długiego łańcucha akcjonariuszy i udziałowców w firmach posiadających akcje banków, ale również kwestia precyzyjnego i ostatecznego zidentyfikowania tych konkretnych ludzkich (a nie prawnych) osób, które te łańcuchy zapoczątkowują, a zatem faktycznych właścicieli.

O sztuczkach i kruczkach prawnych masonów ukrywających wszelkie nitki prowadzące do nich pisałem w książce pt. „Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu”. Tutaj zatem wyjaśnię tylko kilka podstawowych spraw.
Do końca XIX w. masońskie rodziny bankierskie zgromadziły niespotykany w dziejach majątek. To zjawisko zaczęło być dostrzegane przez rządy i społeczeństwa i zaczęło wywoływać przerażenie. W początkach XX w. społeczeństwa zachodnier zaczęły być coraz bardziej negatywnie nastawione do takich rodów związanych z masonerią, jak: Rockefellerowie (USA), Rothschildowie (Wielka Brytania i nie tylko), Wartburgowie (Niemcy) itd.
Ludzie chcieli zmniejszenia wpływów tych rodzin i takich działań państwa, które doprowadziłyby do ograniczenia ich wzbogacania się kosztem społeczeństw. Rządy państw, pod społeczną presją, zaczęły pozbawiać je majątku za pośrednictwem podatku spadkowego. Proces ten spowodowałby poważne zubożenie tych rodzin i utratę ich wpływów. Rodziny bankierskie doszły do wniosku, że należy zniknąć z oczu społeczeństw, przekonać je, że te rody już zbiedniały. Doszły do wniosku, że nie muszą posiadać wszystkich tych pieniędzy i dóbr, które nabyły. Mogą przecież osiągnąć te same skutki pozbywając się własności, ale zachowując nad tym majątkiem kontrolę.

W jaki sposób dokonać wymiany prawa własności na prawo kontroli? Wystarczy, między innymi, założyć fundację. Pierwszą tego typu fundację założyli Rockefellerowie w 1910 r. Opisuje to Song Hongbing: „Wystarczyło jedynie umieścić w statucie fundacji kolejne pokolenia rodziny, które będą jej służyć, i dać im prawo weta, by czerpać z tego niekończące się korzyści. Rockefellerowie poprzez wymianę prawa własności na prawo kontroli, umknęli fiskusowi, a ponadto powiększyli jeszcze swoją własność. Fundacje mogą kupować i sprzedawać różnego typu aktywa, włączając w to nieruchomości oraz papiery wartościowe; nie są przy tym zobowiązane do publikowania raportów księgowych, co jeszcze bardziej ułatwia im wpływanie na sytuację na rynku. Otrzymawszy pieniądze jako darowiznę, inwestują je w różnorodne branże i korporacje. Gdy inwestycja jest wystarczająco duża, fundacja musi wskazać lub uznać członków rady nadzorczej tej instytucji, do której jest skierowana. Dlatego, mimo że środki finansowe formalnie nie należą już do określonej rodziny, to właśnie w jej rękach pozostaje rzeczywiste zarządzanie nimi i wykorzystywanie ich. Zmienia się zatem tylko nazwa właściciela, nie zaś on sam. Dzięki tej metodzie wszystkie pieniądze Rockefellerów, które początkowo miały zostać opodatkowane, zwyczajnie zniknęły”.

W swoim czasie „The Washington Post” opublikował raport ukazujący w jaki sposób większość aktywów grupy finansowej należącej do Rockefellerów „przesłana została do działających na różnych poziomach i posiadających różne znaczenie fundacji”. W efekcie zaś, jak zauważa Hongbing, „powstały kolejne, pochodne organizacje, siostrzane spółki, pośrednio i bezpośrednio kontrolowane, tworząc razem ogromny system”. Rockefellerowie mają obecnie tysiące fundacji rozrzuconych po całym świecie podejmujących działalność tak gospodarczą. Z tego, co głośno mówią sami Rockefellerowie wynikałoby, że fundacje te mają aktywa na ponad 2 miliardy dolarów. „W istocie – jak twierdzi Hongbing – majątku tego nie można już zmierzyć, zweryfikować i odnaleźć”.
Do kogo należą banki w Polsce? Łatwo jedynie stwierdzić, że Citihandlowy, czyli Bank Handlowy to „córka” Citibanku podlegającego Rockefellerom. Prezes tego banku Sławomir Sikora w 2004 r. uczestniczył w spotkaniach masońskiego Klubu Bilderberg i jest członkiem Komisji Trójstronnej (por. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants).

W Polsce ma swoje przedstawicielstwo bank masoński JPMorgan Chase. Głównym zaś udziałowcem Banku BPH jest amerykańska firma General Eletric, którą założył jeden z najbardziej znanych masonów amerykańskich John P. Morgan.
Tak przy okazji warto zauważyć, że w latach 1991-1996 oraz od roku 2012 aż do dziś przewodniczył radzie nadzorczej Banku Handlowego Andrzej Olechowski, o którego przynależności do takich masońskich organizacji jak Komisja Trójstronna i Klub Bilderberg (organizacji nad którymi pieczę sprawuje Dawid Rockefeller) pisałem wielokrotnie. W książce „Szkice o masonerii i pogaństwie” poświęciłem mu cały rozdział pt. „Andrzej Olechowski – prorok globalizmu”.
Takie funkcjonujące w Polsce banki jak: Deutsche Bank, Credit Agricole Bank, Credit Suisse należą jako członkowie-korporacje do masońskiej Rady Stosunków Zagranicznych (CFR).

Można do tego jeszcze dodać, że Marek Belka, prezes NBP jest członkiem masońskiej, założonej przez Dawida Rockefellera, Komisji Trójstronnej.
Przykładem tego, na jakie kłopoty natrafiamy, gdy próbujmy ustalić kto jest właścicielem innych zarejestrowanych w Polsce banków niech będzie bank Pekao, drugi (po PKO BP.) bank w Polsce co do wielkości zysków. Od 1999 r. jest kontrolowany przez UniCredit (ma on 50,10% akcji tego banku). UniCredit to struktura „włoska”. Właściciele ponad 70% akcji UniCredit są nieznani (mali akcjonariusze?). Pozostałe akcje są w posiadaniu 8 podmiotów (fundacje, banki, firmy, grupy kapitałowe). Mają one od 2 do 5% akcji. Jedna z tych firm to BlackRock Inc. Jej założycielem i właścicielem jest urodzony w żydowskiej rodzinie Amerykanin Laurence D. Fink. Jego samodzielna dziś firma była początkowo częścią innej firmy, a mianowicie Financial Management Peter G. Peterson and Blackstone Group Stephen A. Schwarzman. Peter G. Peterson był przewodniczącym Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), masońskiej organizacji, a także prezesem Banku Rezerwy Federalnej. Założony przez niego Peterson Institute for International Economics jest finansowo wspierany przez Davida Rockefellera. Stephen A. Schwarzman jest członkiem CFR.
Sama firma jest jako firma członkiem masońskiej Rady Stosunków Zagranicznych (por. http://en.wikipedia.org/wiki/Members_of_the_Council_on_Foreign_Relations)
Inny poważny udziałowiec UniCredit to amerykańska grupa kapitałowa Capital Research and Management Company. Ma ona wielu udziałowców i trudno ich zidentyfikować. Jeden z szefów tej grupy kapitałowej to James F. Rothenberg, który jest absolwentem zarówno Harvard College jak i Harvard Business School i jest obecnie skarbnikiem Uniwersytetu Harvard i członkiem Harvard Corporation. O związkach Harwardu i masonerii łatwo się dowiedzieć.

„Ciekawostką”, tak przy okazji, jest tu fakt, że Bank Pekao był z reguły ściśle związany ze światem polityki poprzez swoich prezesów, którymi były osoby będące (w swoim czasie) posłami albo Unii Demokratycznej (Unii Wolności) albo Platformy Obywatelskiej: Maria Pasło-Wiśniewska – PO (1998-2003), Jan Krzysztof Bielecki – UW (2003-2010), Alicja Józefa Kornasiewicz – UD (2010-2011).

Funkcjonujące w Polsce banki komercyjne wytwarzają, zgodnie z polskim prawem (z każdego 1000 zł wpłaconych przez klienta mają prawo wytworzyć 27 500 zł), większość polskich pieniędzy „użyczając” je płatnie tak państwu polskiemu jak i obywatelom (dlatego wszyscy są zadłużeni). Ich udział w obrocie finansowym w Polsce i opłaty są tak wysokie, że trafia do nich ok. 50% podatków, a w cenie każdego towaru ok. 50% to ich zyski (oprocentowania kredytów). Dlaczego polskie elity polityczne zgodziły się na to byśmy płacili im tak wielki haracz? Piszę o tym w książce pt. „Masoneria polska 2014”.

5 odpowiedzi na „Masoneria i stosunki własnościowe w Polsce – do kogo należą banki w Polsce?

  1. Lou pisze:

    A czy są w Polsce banki nienależące do masonerii? Jak ich szukać? Może np. azjatyckie? Bo banki z polskim kapitałem w zasadzie chyba i tak nie są polskie.

  2. mario lem pisze:

    A jakie są stosunki własnościowe w NBP ?

  3. Karol pisze:

    banki spółdzielcze należą z założenia do ludzi i chyba one nie są własnością żydomasonerii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s