Ayn Rand – masoneria rosyjska czy amerykańska, a może tylko GRU

Ten problem wywołał następujący komentarz Pana Tomasza M.: „Panie Stanisławie, mam pytanie dot. Ayn Rand.Czytam właśnie Masonerię polską 2014 i jedna kwestia jest dla mnie niejasna. Pisze Pan że Rand została ‘zainstalowana’ w USA przez ZSRR/GRU jako ich agent wpływu. Ale z drugiej strony elity masonerii amerykańskiej także ją promowały.
Czy program-ideologia Ayn Rand jest wspólnie wypracowana-promowana przez masonerię rytów szkockiego (USA) i francuskiego (gru/rosja) ?
Czy może jednak Rand i jej program ideologiczny to intryga rosyjska by de fakto osłabić / zniszczyć USA, w którą masoneria amerykańska weszła ?
Czy jakaś kolejna możliwość ?
Więc pytanie dotyczy wzajemnych relacji masoneria amerykańska Ayn Rand masoneria rosyjska, jakie relacje są.

Z materiału, który zebrałem w książce „Masoneria polska 2014” jednoznacznie (moim zdaniem) wynika, ze Rand była człowiekiem masonerii amerykańskiej i prezentowała jej program.

Nie twierdzę w tej książce, że była również człowiekiem GRU czy masonerii rosyjskiej. Uznaję to jednak za bardzo prawdopodobne.

Mam tu następujące argumenty: Rand (a właściwie Rosenbaum) była w Rosji Sowieckiej traktowana wybitnie dobrze, a przecież była „wrogiem klasowym”. Została bez problemu wypuszczona do USA i prowadząc tam działalność formalnie antykomunistyczną nie była się o swoją rodzinę. Jej działalność w USA służyła nie tylko masonerii amerykańskiej, ale była również ewidentnie w interesie masonerii rosyjskiej i samej Rosji Sowieckiej (kryzys w USA, osłabienie USA).

Mogła być wiec podwójny lub potrójnym agentem. W tym wypadku interesy wszystkich złych były identyczne. W pierwszym jednak rzędzie była agentem wpływu masonerii amerykańskiej.

Masoneria amerykańska wprost walczy z rosyjską o władzę nad światem, ale to jednak jedna i druga jest masonerią, czyli, jak mówi Kościół w swoim dokumentach, „pomocnikiem szatana na ziemi”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Masoneria polska 2014 i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s